fbpx

Planujesz domówkę w babskim gronie? Zamów ciasta z dowozem!

Imprezy rządzą się swoimi prawami, a te organizowane przez kobiety szczególnie. Pieczołowicie planowane, przygotowywane i zadbane o każdy szczegół, włącznie z jedzeniem. Na takim babskim spotkaniu nie może oczywiście zabraknąć słodkości, ciastek, babeczek, torcików… Jak o to wszystko zadbać i co wybrać? Już podpowiadamy!

Jakie słodkości wybrać na babską domówkę?

Przed wykonaniem lub zamówieniem cukierniczych pyszności, koniecznie należy rozeznać się w alergiach i nietolerancjach pokarmowych zaproszonych osób. Nie warto marnować sobie wieczoru na szukanie pomocy medycznej z powodu pistacji w tartaletkach, dlatego lepiej rozejrzeć się w poszukiwaniu różnorodnych ciast i ciasteczek.

Doskonałym wyborem będą lizaki bezowe, minibezy i bezy, które można wybrać z czekoladą, malinami albo z kremem malibu. Z bardziej nowoczesnych wypieków sprawdzą się ciasta z matchą, w stylu oreo, snickersa czy marsa. Na popularności zyskują słodkie ciasta „fit” z dodatkiem warzyw i kasz, np. z kaszą jaglaną, marchewką albo szpinakiem.

Na takiej imprezie nie może zabraknąć również tradycyjnych słodkości. Tutaj prym wiodą serniki, tiramisu, kremówki, eklerki, tarty czekoladowe czy makowce. Niby takie zwykłe, ale wszędzie znajdą swoich zwolenników i miłośników, którzy będą nam wdzięczni za ich obecność.

Przyrządzić samemu czy zamówić?

To trzeba przyznać: zrobienie ciasta samemu i przygotowanie słodkich poczęstunków dla gości to ogromna frajda. Ale jeśli trzeba takich ciast zrobić kilka… to lepiej zamówić domowe wypieki w sprawdzonej, doświadczonej cukierni, a resztę czasu przeznaczyć na przyjemniejsze przygotowania do spędzenia fantastycznego czasu z przyjaciółkami. No i nie trzeba będzie borykać się z niewyrośniętym ciastem, bo zamówione słodkości przychodzą zawsze idealnie zrobione!