fbpx
ziarna kawy
ziarna kawy

Pieczemy od 2017

O nas

Cześć ! Tu Basia i Justyna. Dziękujemy i cieszymy się, że odwiedzasz naszą Stronę.

Chciałyśmy stworzyć miejsce, w którym będzie przytulnie, domowo, smacznie jak u Babci, naturalnie, życzliwie i z uśmiechem. Gdzie produkty będą wolne od spulchniaczy, utrwalaczy jak również od polepszaczy smaku. I tak powstały Kęsy.

W naszej Cukierni/Kawiarni z pasją serwujemy kawę, aromatyczne herbaty, napoje sezonowe. Możesz  zjeść  niepowtarzalne kanapki  oraz słodkie wypieki robione na miejscu w rzemieślniczej pracowni cukierniczej. Radość z jaką Justyna wymyśla nowe ciasta i czeka na opinię naszych gości jest rozbrajająca. Miło jest patrzeć na iskierki w jej oczach gdy wiosna zaczyna nas rozpieszczać rabarbarem, truskawkami i borówkami, a jesień przynosi pachnące jabłka i śliwki. Za każdym razem bardzo poważnie traktujemy ocenę naszych gości. Wiemy, że możemy liczyć na ich szczerość. Z pełną świadomością stosujemy zasadę, że „dobre wyroby powstają na bazie dobrych produktów”

Nasza oferta to nie tylko kawa i ciasto.

Oferujemy również rzemieślnicze lody oraz tradycyjne pieczywo. Lody, które możesz u Nas skosztować to naturalny wyrób rodzinnej, łódzkiej lodziarni “Lód Miód”, która smakiem podbiła lokalny rynek. A pieczywo, które pokochali nasi goście to wynik pracy małej, rodzinnej piekarni, która na łódzkim rynku jest już od 30 lat.  Inspiracją nazwy “Kęsy” stało się fachowe nazewnictwo porcji ciasta na chleb przed pieczeniem.

Otwierając Kęsy chciałyśmy wspierać lokalnych przedsiębiorców. I to się nam udało. Panowie z Quba Caffe dbają by mieszanka kawy, jaką parzymy i serwujemy naszym gościom, miała zawsze te same walory smakowe, co wcale nie jest takie proste i łatwe.

Mamy nadzieję, że z chęcią spróbujesz naszych wyrobów i przekonasz się, że miejsce zostało stworzone z pasji do kawy & z miłości do naturalnych składników

Zawsze powitamy Cię gorącym uśmiechem na Twarzy. Zapraszamy i życzymy wszystkiego pysznego.

robienie kawy