fbpx

Tort na urodziny dziecka – sprawdź nasze wyjątkowe inspiracje!

Chyba nic nie kojarzy się tak bardzo z dniem urodzin, jak tort. To właśnie on jest symbolem każdego jubileuszu, bez względu na to, czy świętuje go osoba dorosła, czy dziecko. Dla maluchów tort jednak nie jest zwykłym przysmakiem, który spałaszują z najbliższymi osobami. To też małe dzieło sztuki, na które czekają cały rok. Dlatego warto zadbać o to, by tort stał się prawdziwą urodzinową niespodzianką dla każdego brzdąca.

Torty dla dziewczynek

Zamawiając tort, zawsze warto podpowiedzieć obsłudze cukierni, czym interesuje się mały jubilat. Utalentowany cukiernik bez problemu stworzy deser w kolorach ulubionej drużyny sportowej, czy nawiązujący do ukochanej bajki. W przypadku dziewczynek prym zazwyczaj wiodą jednorożce i lalki Barbie. Tort może więc przypominać głowę uśmiechniętego, bajkowego jednorożca (obowiązkowo z kolorowym rogiem!) lub być pięknym kloszem sukni, dosłownie „wbitej” w jego środek lalki. Dziewczynki kochają też wszelkie kolorowe posypki i jadalny brokat. Oczywiście nie jest to regułą – mała fanka Harry’ego Pottera z pewnością zamiast wszystkich kolorów tęczy wybrałaby tort z figurką głównego bohatera lub wydrukowanym na jadalnym opłatku plakatem z filmu.

Tort dla chłopca

Również i w przypadku chłopców, zlecając przygotowanie tortu na zamówienie, warto kierować się preferencjami i sympatiami dziecka. W ostatnich latach hitem wśród chłopców był „kanciaty” tort, nawiązującym swoim stylem do gry Minecraft. Zazwyczaj świetnie też sprawdzają się desery nawiązujące do superbohaterów, piłki nożnej, lub sportowych samochodów. Młodsze dzieci zachwycone są tortami z bohaterami ich ulubionych bajek, takich jak „Psi Patrol” czy „Toy Story”.  Trafionym pomysłem, zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki jest zawsze tort inspirowany klockami Lego. Każde dziecko z pewnością ucieszy się też z tortu… ze swoim własnym zdjęciem!